ZJ1800 slitting машина - Кина Shijiazhuang Teneng

ZJ1800 slitting машина

Краток опис:

На процесот на работа: Полнење-uncoiling притискање и насочување-краен случај и пред-израмнување -guillotine смолкнување-водителка-slitting-старо ликвидација претходно одвојување-амортизацијата за притискање одделување-recoiling-прирачник балирање-празнење. ФУНКЦИЈА НА slitting линија Оваа линија е се применуваат за различни видови на челични плочи slitting, recoiling. Се користи за да uncoiling голем калем тапан плоча, и slitting во umpty ленти како што се бара ширина, а потоа да recoiling и пакување во целина бала од авион плоча за следната постапка на ладно bendin ...


 • ФОБ Цена: US $ 80000-100000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 5-7 групи
 • Порт: Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Процесот на работа:

  Полнење-uncoiling притискање и насочување-краен случај и пред-израмнување -guillotine смолкнување-водителка-slitting-старо ликвидација претходно одвојување-амортизацијата за притискање одделување-recoiling-прирачник балирање-празнење.

  ФУНКЦИЈА НА slitting ЛИНИЈА

  Оваа линија е се применуваат за различни видови на челични плочи slitting, recoiling. Се користи за да uncoiling голем калем тапан плоча, и slitting во umpty ленти како што се бара ширина, а потоа да recoiling и пакување во целина бала од авион плоча за следната постапка на ладно свиткување, дупчење, цевки заварувач, итн

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !