Цвест Annealer - Кина Shijiazhuang Teneng

цвест Annealer

Краток опис:

За примена на методот жица annealing промовира ниво на квалитет на челични цевки. Индукција бојлер е главниот дел на челични цевки индукција annealing опрема, која се загрева споеви на цевки заварени и угасне да критичната температура, овој процес може да се намали заварување стрес и потенцијални пукнатина, а во продукција блиски зрна структура може да гарантира производство на здрав состанок челични цевки сите стандардни спецификации. Со предност од жица пресек брзо греење, оксидни и деформација на ste ...


 • ФОБ Цена: US $ 80000-100000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 5-7 групи
 • Порт: Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  За примена на методот жица annealing промовира ниво на квалитет на челични цевки. Индукција бојлер е главниот дел на челични цевки индукција annealing опрема, која се загрева споеви на цевки заварени и угасне да критичната температура, овој процес може да се намали заварување стрес и потенцијални пукнатина, а во продукција блиски зрна структура може да гарантира производство на здрав состанок челични цевки сите стандардни спецификации. Со предност од жица пресек брзо греење, оксидни и деформација на челични цевки може да се направи минимум, а прецизниот diathermancy направи блиски зрна во согласност цвест област со својот родител материјал.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !