челични цевки јаглерод крај кои се соочува и chamfering машина за продажба - Кина Shijiazhuang Teneng

челични цевки јаглерод крај кои се соочува и chamfering машина за продажба

Краток опис:

Опремата се користи во висока фреквенција цевка производствена линија. Тоа се користи за да се соочува и закосување на крајот на цевката. Се усвојува механички и серво-уредот, од електрични контрола, автоматско завршување на крајниот мелење лесна челик chamfering процеси на целиот процес. Структурата на машина користи двојни сервис рамен тип. Таа е составена од: моќ главата, хранење уред моќ главата, стеги, stepper и пренесување на уреди, притисни-Фронт електрични уреди и контролни уреди. Форма: г ...


 • ФОБ Цена: US $ 80000-100000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 5-7 групи
 • Порт: Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опремата се користи во висока фреквенција цевка производствена линија. Тоа се користи за да се соочува и закосување на крајот на цевката. Се усвојува механички и серво-уредот, од електрични контрола, автоматско завршување на крајниот мелење лесна челик chamfering процеси на целиот процес. Структурата на машина користи двојни сервис рамен тип.

  Таа е составена од: моќ главата, хранење уред моќ главата, стеги, stepper и пренесување на уреди, притисни-Фронт електрични уреди и контролни уреди.

  Форма: двојна сервис и закосување стил. главата на моќ е фиксна.

  челични цевки јаглерод крај кои се соочува и chamfering машина за продажба


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !