Јаглероден челик серпентина спирала акумулатор HT76 - Кина Shijiazhuang Teneng

Јаглероден челик серпентина спирала акумулатор HT76

Краток опис:

Horizontal spiral accumulator (O.D.: 4.2m) 3.1 Low bracket: 1 set 3.2 Revolver: 1 set 3.3 7 rollers Flattening unit: 1 set 3.4 2 rollers feeding: 1 set 3.5 Accumulator: 1 set - Feeding speed: Max.200m/min - Storing capacity: 500meter -700 meter 3.6 High bracket: 1 set 3.7 Motor: - Feeding: 11KW - Accumulator: 15KW


 • ФОБ Цена: US $ 80000-100000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 5-7 групи
 • Порт: Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Хоризонтална спирала акумулатор (OD: 4.2m)

  3.1 Ниска заграда: 1 сет

  3.2 Револвер: 1 сет

  3.3 7 валци Изедначување единица: 1 сет

  3.4 2 ролки хранење: 1 сет

  3,5 Акумулаторот : 1 сет

  - брзина вовлекување: Max.200m / min

  - чување капацитет: 500meter -700 метри

  3.6 Висока заграда: 1 сет

  3.7 мотор:

  - хранење: 11kW

  - Accumulator: 15KW

  Јаглероден челик серпентина спирала акумулатор HT76


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !