Јаглероден челик серпентина Хидраулични двоен конус uncoiler со нож за лупење и серпентина автомобил KJ355 - Кина Shijiazhuang Teneng

Јаглероден челик серпентина Хидраулични двоен конус uncoiler со нож за лупење и серпентина автомобил KJ355

Краток опис:

Hydraulic double-cone uncoiler with peeler and coil car Double-cone hydraulic clamping with peeler. Peeler with pressure roller, drived by motor. Uncoiler cone can hold the strip coil in the function of oil tank. Then the pressure roller down pressed steel coil, the cone rotating, the bucket swing lifted and snapping the steel coil. When the head of the coil rotated to the place of bucket, the bucket can shovel and level the coil.


 • ФОБ Цена: US $ 80000-100000 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 5-7 групи
 • Порт: Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Хидраулични двоен конус uncoiler со нож за лупење и серпентина автомобил

  Двоен-конус хидраулични стегање со лушпи. Нож за лупење со ролери притисок, drived со мотор. Uncoiler конус може да се одржи на лента серпентина во функција на резервоар за нафта. Потоа ролери притисок надолу притисне челик серпентина, ротирање на конус, замав кофата крена и кршење на челик серпентина. Кога на чело на серпентина ротира до местото на корпата, корпа може да лопата и на ниво на серпентина.

  Јаглероден челик серпентина Хидраулични двоен конус uncoiler со нож за лупење и серпентина автомобил KJ355


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !