за нас

cd16997340-
cd17099865-
cd17099867-
cd17099869-

Shijiazhuang Teneng електрична и механичка опрема Co, Ltd

Shijiazhuang Teneng електрична и механичка опрема копродукции, Ltd е професионална производител на заварени линија за производство на челични цевки, ладно валање линија, slitting линија, намалување на-на-линија должина и сродните помошната опрема. Teneng компанија е модерна компанија која способен за истражување и развој, производство и продажба. Teneng е член на советот на Кина Тркалаат формирање здружение, член претседателот на Хебеј челични цевки Здружение на трговијата.

Teneng машини се најефикасните опрема за производство цевка достапни во светот. Во Кина, добро познат на корисниците се Хебеј Jingye група, Sany Group, Кина бродоградба индустрија корпорацијата, Чонгкинг Changzheng тешка индустрија копродукции, Ltd итн

Teneng машини работат во многу други земји, покрај Кина, како што се

Америка, Португалија, Венецуела, Бразил, Парагвај, Русија, Украина, Јапонија, Саудиска Арабија, Судан, Узбекистан, Казахстан, Виетнам, Индија, и така натаму. Teneng доби универзална пофалби од нашите клиенти низ целиот свет од страна на висок квалитет на производот и внимателен услуга по продажбата.

Клиент побарувачка е движечка сила на технолошкиот развој, силна сила компанијата е поддршка на надградба на технологијата. Teneng компанија ќе соработува со домашни и странски производители за набавка на опрема со висок квалитет, професионални технологија, добра услуга за клиентите.

компании

12

главниот пазар

Јужна Америка

Источна Азија

Југоисточна Азија

Африка

22

бизнис информации

Производител

извозник

Трговско друштво

продавачот

333

Брендови : Teneng

Број на вработени : 150 ~ 200

Година на формирање : 2009

Извоз компјутер : 90% - 100%

Историја на претпријатието

Проектот искуство:

Од основањето, Teneng компанија има снабдување стотици производни линии за клиентите, ние имаме богатство од технички искуство. Под водство на домашните експерти и професори, Teneng следи движењата на странски напредна технологија, апсорбирање, креативни и развој на флексибилни ладно обликување на технологии. опрема Teneng е се користи во цевката API, автомобилската индустрија, градежништвото цевка, цевка мебел, производство на сад, ограда панели, спортска опрема и така натаму.

услужна компанија

Производството на електрична енергија и системи сервис :

Teneng компанија има милиони квадратни метри на фабриката, а исто така има силен систем за координација со заварувач и мувла производство на. стандардна опрема делови се избрани добро познат претпријатие производ, подобрување на ефикасноста на производот и услугата живот. Од компонентата за обработка на собранието машина, ние се направи проверки на сите нивоа, и го носат на системот на производство на одговорност. По службата лични тренираат од практиката, се занимава со пуштање опрема за многу години, да решаваат различни проблеми во производна пракса, инсталација насоки опрема и работници за обука за корисниците.

компанијата тимот

Силна техничка сила и совршена услуга систем е камен-темелник Teneng е.

Teneng 15 дизајн инженери и 80 Комисијата инженер, сите од нив имаат повеќе од 15 години искуство во цевка мелница индустрија. Teneng персонал е секогаш одеше во водечките компании на технологијата, следење на најновите случувања во цевка мелница технологија, во внатрешноста на пазарот и промената на потребата на клиентот, да направат иновации во напредна технологија која се користи во производите.WhatsApp Online Chat !